Skötarmöte för er som vill bli skötare.

2013-09-12

Hej!

Har du frågor om hur du blir skötare, hur skötarsystemet fungerar och vad det innebär att vara skötare är det här något för dig!

På mötet kommer vi att gå igenom varför vi har skötare, vad skötaren förväntas göra och regler kring skötarsystemet, hur du blir skötare samt svara på eventuella frågor. Jag kommer även att berätta lite om mig själv och hur jag kan nås.

När?

Datum: 19/9 (torsdag)                                                                                                                 Tid: 19.00-20.00                                                                                                                            Plats: Klubbstugan nere vid ridhuset                                                                                            Intresseanmälan görs till:  ungdomsledare@ekeroridskola.se

OBS! Du bör ta med 1 förälder (vill du ta med fler är självklart de också välkomna!)

Varmt välkomna!                                                                                                                      Annika


« Tillbaka