Introduktionskurs för vuxna & föräldrar

2013-09-12

Kurs för er som vill lära er sadla och tränsa.

Nu håller vi en kort kurs om sadling och tränsning för er föräldrar som är nya i stallet. Vi kommer även ta upp lite kort om stallregler, säkerhet, hur man leder samt svara på frågor som du som förälder kan tänkas ha. Kostnad 100 kr. Max antal 10 st.

När?

Datum: 25/9 (onsdag)                                                                                                                 Tid: 19.00-21.00                                                                                                                          Plats: Klubbstugan nere vid ridhuset                                                                                            Anmälan görs till:  ungdomsledare@ekeroridskola.se

Frågor?                                                                                                                                         Maila mig på:  ungdomsledare@ekeroridskola.se

Varmt välkomna!                                                                                                                      Annika


« Tillbaka